РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНО ЗАНЕДБАНИХ ДІТЕЙ

Автор работы: Пользователь скрыл имя, 01 Мая 2013 в 19:06, аттестационная работа

Краткое описание

Мета: усувати перекручення емоційного реагування і стереотипів поведінки, реконструювати повноцінні контакти дитини з однолітками, гармонізувати образ «Я».
Завдання:
- формувати соціальну довіру;
- розвивати соціальну активність дітей, соціальні емоції, комунікативні навички;
- формувати адекватну самооцінку.
Методи корекції: ігротерапія, психогімнастика.
Способи корекції: спортивні ігри, вправи, гімнастика.

Вложенные файлы: 1 файл

Корекційна програма.doc

— 88.50 Кб (Скачать файл)

 

 

 

Заняття 3.

Розповім я  вам дещо про себе. По секрету!

Мета: ознайомити дітей із навичками короткої само презентації, відпрацювати її на практиці

 

Заняття 4.

Мої улюблені справи

Мета: ознайомити з правами та обов’язками дітей  щодо рідних та решти людей для полегшення життя в соціумі.

 

 

 

 

 

 

Заняття 5.

Знищимо свої страхи!

Мета: вчити  не ховатися від своїх страхів, а  «дивитися їй в обличчя» для того, щоб позбутися.

Вправа «Коло настрою»

Малювання «Автопортрет»

Вправа «Я розповім вам  дещо про себе. По секрету!»

Вправа «Доторкнімось  до щастя»

Вправа-ритуал «Девіз»

Вправа «Коло настрою»

 

 

Вправа «Коло настрою»

Вправа «Знайомство»

Етична бесіда «Шануй батька та матір»

Дидактична гра «Закінчи речення»

Дидактична гра «Мої справи»

Дидактична гра «День  народження»

Вправа-ритуал «Девіз»

Вправа «Коло настрою»

 

Вправа «Коло настрою»

Вправа по колу «Передай зайчика та усмішку сусідові»

Театралізована гра  «Червона шапочка»

Бесіда «Наші страхи»

Вправа «Намалюй свій страх»

Вправа «Знищимо свій страх»

Вправа-ритуал «Девіз»

Вправа «Коло настрою»

 

 

 

Заняття 6.

Тема: Як треба  себе любити»

Мета: навчити  дітей, що кожна людина неповторна, треба себе цінувати і любити

 

Вправа «Коло настрою»

Вправа по колу «Передай усмішку-зайчика»

Вправа «Як треба  себе любити»

Етична бесіда «Приємний комплімент»

Вправа «Назви мене»

Вправа «Обговорення» (Молитва, Ф. Аесізьского)

Рефлексія

Вправа-ритуал «Девіз»

Вправа «Коло настрою»


 

 

Мета: сприяти підвищенню самооцінки до стану норми з контролем результату й закріпленням позитивного результату до кінця корекційної програми.

Завдання:

- формування в учнів  віри у власні сили та потенціал

- формування необхідних  знань, умінь і навичок для  підвищення самооцінки

- становлення адекватної  самооцінки

- розвиток уміння контролювати  свої емоції, зняття емоційного напруження, почуття страху, скутості

- підготовка вихователів,  батьків до виконання ними  рекомендацій підвищення самооцінки

- навчання конструктивних форм поведінки

- розвиток уміння відчувати  емоційний стан інших, адекватно  на нього реагувати, встановлювати емпатійні зв’язки.

Предмет корекції: емоційна сфера дошкільників

Методи і  форми роботи: релаксація, казкотрапія, ігротерапія, проективне малювання, моделювання ситуацій, поведінкова корекція, бесіда, дискусія, обговорення, анкетування, тестування, рухові та рольові ігри, інформаційне повідомлення.

Форма роботи: групова або індивідуальна.

 

 

 

 

 

 

АДАПТАЦІЯ ДОШКІЛЬНИКІВ З ОПФМ  ДО УМОВ ДНЗ

Корекційно-розвивальне заняття

Мета: створення позитивного настрою, розвиток емоційної сфери та чутливості до емоцій інших, розвиток міміки, жестів, тренування психомоторних функцій, розвиток комунікативних здібностей, навички співпраці, подолання замкнутості, пасивності, виховання бажання дружити.

 

 

Хід заняття

Сьогодні ми з вами краще познайомимося. Поговоримо про наш настрій, про дружбу, про увагу одне до одного.

Гра «Луна»

(Діти сідають  півколом на стільчиках).

Той, хто сидить справа від мене, каже: «Добрий день, я…. 
(називає своє ім’я). А ми всі дружно, як луна, повторюємо це ім’я. Так усі по черзі вітаються і називають свої імена.

Бесіда про  імена

Чи подобаються вам  ваші імена? А чи знаєте ви, що імена  означають? Імена мають різне  походження, значення. Наприклад:

Вікторія –  перемога

Антон – борець

Денис – освячений

Ксенія –  гостя.

Вправа «Кольорова квітка»

Я маю різні кольорові  пелюстки (з кольорового паперу). Оберіть собі пелюстку такого кольору, який, на вашу думку, відповідає вашому імені. Яка вийшла квітка – весела чи сумна? У нашої гарної квіточки немає серединки. Ми потім придумаємо, що тут буде… .

Вправа «Заспокійливі слова»

Який настрій у вас  переважає: сумний чи веселий? Чи буває вам іноді сумно, у когось буває поганий настрій? Уявіть собі, що в групу прийшла новенька дівчинка, у неї поганий настрій, аж сльози на очах. Що ми будемо робити? Як ми її заспокоємо?

« Хто плаче, той страждає, бідний,

Крізь сльози сонечка  не видно».

(Діти стоять по  колу, в середині стоїть дитина, яка ніби плаче, всі її заспокоюють).

Діти, якого кольору  сумний настрій? А веселий? Давайте виберемо. (Діти вибирають кольорові пелюстки).

А зараз уявіть собі, що ви ідете в дитячий садок. Що ви бачите на вулиці? Який у вас настрій? А який у вас вираз обличчя?

Етюди «На прогулянці»

Діти імітують рухи:

- дерева ростуть;

- пташки літають;

- равлики повзають;

- жабки стрибають.

На вулиці ви зустрічаєте різних людей. З яким настроєм людей вам приємно зустрічати? (Діти обирають вираз обличчя на піктограмах).

Ось ми вибрали серединку  нашої квіточки! Сядемо і послухаємо зараз віршик:

Приємна зустріч

Зустрілися  Бяка і Бука,

Ніхто не промовив ні звуку,

Не виказав  жодного знака,

Мовчали і  Бука, і Бяка.

І думав Бука із мукою:

«Чому він  так дивиться букою?»

А Бяка гадав: «Задавака!

Який він  усе ж таки бяка!»

Як ви думаєте, чи справді  відбулася приємна зустріч? А  які обличчя були в Буки і Бяки? А давайте, ми самі спробуємо зробити такий вираз обличчя.

Гра «Страшилка»

Ми зараз пограємося. Хтось із злим виразом обличчя  буде нас лякати, а ми втікатимемо. Але насправді нам зовсім не страшно, тож скажімо: «Не боюся!».

Вправа «Дзеркало» (попарно)

Діти, погляньте одне на одного, як вороги; а тепер – як друзі. Як вам більше сподобалося?

Вправа «Усмішка по колу»

«Відгадай, хто це?» (по голосу)

Релаксація. Аутотренінг. «Я – квітка».

Давайте послухаємо музику, заплющимо  очі і уявимо, що ми перетворилися на квітки.

Я – красива квітка, росту на галявинці, серед інших квітів. Я  приємно пахну на всю галявину, тому до мене прилітають бджоли. Я напою  їх солодким нектаром. Ось бджілка  сіла до мене на голівку, повзе до мого носика (зморщили носики). Тепер сіла на око (покліпали очима). Розплющили очі – злякали бджілку.

Соціометрична гра «Яблука»

Яка зараз пора року? Осінь. Уже  не так тепло, але осінь щедра  на врожай. Щось і нам принесла в кошику…Яблучок вистачить всім. Візьміть собі два, одне залиште, а друге дайте комусь із дітей. Хто отримав, також бере яблуко і дає наступному, в кого ще нема.

Прощання

Кожен погляд, кожне слово

Має значення.

Попрощаємося з вам:

- До побачення! 


Информация о работе РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНО ЗАНЕДБАНИХ ДІТЕЙ