Автор работы: Пользователь скрыл имя, 18 Ноября 2013 в 23:17, курсовая работа
Метою даного дослідження є розроблення система вправ для навчання монологічного мовлення.
Поставлена мета зумовила необхідність вирішення наступних завдань:
з’ясувати природу монологічного мовлення;
охарактеризувати особливості монологічного мовлення;
проаналізувати етапи навчання монологічного мовлення;
розробити систему вправ для цього навчання;
ВСТУП…………………………………………………………………….………..3
Розділ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ
1.1. Суть і характеристика монологічного мовлення ………………….………5
1.2. Мовні особливості монологічного мовлення……………………………..11
Висновки до розділу……………………………………………………..………...12
Розділ 2. НАВЧАННЯ МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ
2.1. Етапи навчання монологічного мовлення………………………………14
2.2. Система вправ для навчання монологічного мовлення…………………17
Висновки до розділу………………………………………………………………26
ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ………………………………………………………..27
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………...29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Додаток А
План-конспект уроку з навчання англійського монологічного мовлення у 4 класі
Тема уроку: Weather and climate
Цілі уроку:
Практична: 1. Перевірити рівень сформованості іншомовної комунікативної компетенції учнів за темою "Weather and climate".
2. Продовжити навчання лексичного матеріалу за темою.
Розвиваюча: Розвивати логіку мислення, фантазію, довільну увагу, мовленнєву реакцію.
Виховна: Виховувати інтерес та повагу до один одного під час висловлення монологу, виховувати самостійність, зацікавленість у вивченні іноземної мови, чіткість висловлення думки.
Методичні зауваження: Урок має підсумковий характер, передбачає проведення різноманітних ігор та використання прийомів, що сприяють активній розумовій діяльності учнів у різних ситуаціях спілкування. Обговорити підсумки цього уроку і поставити учням оцінки за виконанні завдання.
Обладнання уроку: роздатковий матеріал, плакати з малюнками, картки з завданнями, різноманітні таблиці.
Схематичний план уроку
1 |
Початок уроку. Повідомлення завдань |
3 хв. |
2 |
Вправа на повторення лексичного матеріалу |
5 хв. |
3 |
Вправи 1 етапу |
10 хв. |
4 |
Вправи 2 та 3 етапів |
20 хв. |
5 |
Відповіді на питання. |
5 хв. |
6 |
Завершення уроку. Домашнє завдання. |
2 хв. |
Хід уроку
Етап. Прийом. |
Зміст уроку | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Етап 1. Передмовленнєві вправи Мета: Засвоєння і активізація певного мовного матеріалу Повторення лексики. Прийом 1. Повторення
Прийом 2. Сніговий ком.
Прийом 3. Розширення зразка мовлення.
Прийом 4. Трансформація. |
T: Good-morning, pupils! Sit down, please. I’m glad to see you. Today we are going to sum up our knowledge on the theme “Weather and climate”.
1) Let’s play the game “Name it”. Everybody should name the world from the theme “Weather and climate” one by one without repetition. (autumn, breeze, bright, clean, clear, cloud, cloudy, cloudless, chilly, cold, damp, drizzly, dry, fog, foggy, freezing, hot, lightning, mild, rain, raindrop, rainfall, snowfall, snowflakes, snowman, sun, sunny, sunshine, thunder, wet, windy, weatherman, warm … and others)
T: It is winter now. P1: It is cold today. P2: The sky is gray. P3: The sun is not shining. P4: The trees are nude. P5: Birds are not singing, because they have flown. P6: Many animals are sleeping now. Etc.
T: Children like this season, because they can play snowballs, skate, ski and make a snowman. It is summer. P: No you are wrong. It is winter. T: Children, like this season, because they can swim in the river, bake in the sun and they don’t go to school. It is summer. P: Yes. You are right! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Етап 2. Мовленнєві вправи Мета: Формування вмінь щодо створення власного монологічного мовлення на рівні надфразової єдності.
Прийом 1. Підстановка ЛО.
Прийом 2. Використання логіко- |
1. It is … now. 2. The weather is … 3. The sun is … 4. The sky is … 5. The temperature fluctuates from … to … degrees. 6. It is necessary for you to wear …
|