Автор работы: Пользователь скрыл имя, 04 Апреля 2014 в 22:01, курсовая работа
Метою державної Національної програми "Освіта" ("Україна ХХІ ст.") є виведення освіти в Україні на рівень розвинутих країн світу, що можливо лише за умов відходу від авторитарної педагогіки і впровадження сучасних педагогічних технологій. Саме цим зумовлена зараз увага педагогів, методистів до інновацій.
Термін "інновація" означає оновлення процесу навчання, який спирається, головним чином, на внутрішні фактори. Запозичення цього терміна пов'язане з бажанням виділити мотиваційний бік навчання, відмежуватися від чергових "переможних методик", які за короткий час повинні дати максимальний ефект незалежно від особливостей класу та окремих учнів, їхніх бажань, здібностей тощо.
Вступ
І. Інноваційні методи навчання та викладання.
Основні концептуальні поняття, які визначають методологію сучасних освітніх програм.
Яким має бути сучасний вчитель.
Засоби педагогічної новації
ІІ. Форми нестандартних уроків.
ІІІ. Розробки нестандартних уроків.
3.1.Інтегрований урок математика+інформатика. Математика 5 клас
3.2. Урок «Що, де коли?» Математика 5 клас
3.3. Урок-КВК. Математика 5 клас.
3.5. Урок-гра «Хто хоче стати чемпіоном». Інформатика 11 клас.
3.6. Урок –КВК. Інформатика 11 клас.
Висновок.
Література.
Завдання 3. Назвіть будь-яке число Х при якому правильна нерівність:
ІV. Закріплення матеріалу.
Для закріплення матеріалу учні сідають за комп’ютери і виконують тест «Порівняння десяткових дробів» Тест має 25 завдань розрахований на 15 хвилин. Якщо хтось з учнів виконав тест раніше то він сідає за парту і виконує додаткове завдання (на карточках), чим має можливість покращити свою оцінку.
Додаткові завдання :
Записати три числа які є розв’язками нерівності:
94,88<x<94,89;
3,87<x<3,88;
8,77<x<8,78;
5,2<x<5,21;
6,99<x<7;
8,56<x< 8,57.
V. Підсумок уроку.
Фронтальне опитування. Учні сідають за парти і відповідають на питання:
VІ. Домашнє завдання:
3.2. Урок «Що, де коли?»Математика 5 клас.
Тема: Округлення десяткових дробів.
Мета: Ознайомлення учнів з правилом округлення десяткових дробів; формування вміння порівнювати округлювати дроби; розвиток логічного мислення учнів.
План уроку
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання .
Дидактична гра «Вікторина».
Для гри використовуються жетони та дві ємності, які були підготовлені для такого типу ігор на початку навчального року.
Спосіб гри
Питання для вікторини.
Завдання: Поєднайте стрілками рівні числа у лівому та правому стовпчиках.
І команда
2 3,00002
100
2 3,02
1000
2
100000
ІІ команда
7
10
7
10000
7 5,7
1000000
Додаткові умови не всі записи є неправильними.
Завдання : Знайдіть помилки, там де вони є, і виправте їх.
І команда
5
2 ----- =2,5;
10
17
24 -----= 24,017;
1000
4
---- =0,4;
100
7
241--- =241,7;
100
ІІ команда
3
4---- =4,3;
10
24
17--- =17,024;
100
9
---- =0,009;
1000
9
654 --- = 654,9
100
3. Максимальна кількість жетонів :7
Завдання : Заповнити таблицю.
І команда
Частка |
47:10 |
8:1000 |
740:10 |
Звичайний дріб |
|||
Десятковий дріб |
Частка |
47:10 |
8:1000 |
740:10 |
Звичайний дріб |
|||
Десятковий дріб |
ІІ команда
Завдання: Виразіть у метрах і запишіть десятковим дробом.
І команда
4м 2дм;
ІІ команда
Завдання: Спираючись на рисунок, запишіть координати точок.
І команда
А –
С -
6. Максимальна кількість жетонів :1.
Додаткові умови: За це завдання команда отримує жетон тільки в тому разі, якщо її представник правильно прочитав усі наведені дроби.
Завдання: прочитайте вголос десяткові дроби.
І команда
1,5
0,034
15,1
4,6505
0,012765
ІІ команда
12,345
5,002
102,81
311,00001
2,430074
7. Конкурс капітанів.
Максимальна кількість жетонів:4.
Додаткові умови: Капітани працюють за дошкою, решта учнів – у зошитах. Капітани здійснюють взаємоперевірку відповідей.
Завдання: Закінчіть речення.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником
Пропоную учням самостійно
ознайомитися з теоретичним
Розв’язування вправ
Для закріплення матеріалу пропоную учням розв’язати №
Пропоную учням виконати тести з даної теми за комп’ютером .
V. Підсумок уроку
Фронтальне опитування
Опитування проводиться таким чином: зачитую питання, учні на листка дають відповіді.
Підводжу підсумки того, як учні сприйняли матеріал, даю поради і рекомендації окремим учням.
VІ. Домашнє завдання: №817, №819, №822 ст. 200-201
3.3. Урок-КВК. Математика 5 клас.
Тема: Рівняння.
Мета: Закріплення навичок розв’язування задач за допомогою рівнянь. Розвиток логічної пам’яті, вміння аналізувати умову задачі й вибрати ту величину для позначення її змінною, яка приводить до найпростішого рівня.
План уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Закріплення матеріалу.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
Перевірка здійснюється шляхом фронтального опитування: учні зачитують з місць корені рівнянь. Якщо є необхідність, учитель на дошці показує розв’язування тих рівнянь, що викликали труднощі.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Дидактична гра «Бліцтурнір».
Спосіб гри
Питання для гри.
Информация о работе Інноваційні методи викладання математики та інформатики в школі